FRIDAY OCTOBER 3, 2014
9:00- 10:30 am BALLET Adv Beg Yuka Kawazu for Greg Zane
9:30- 10:30 am YOGA AL Lynette Johnson for Traci Copeland
9:30-11:00 am BROADWAY JAZZ Beg Sue Samuels
10:30 am -noon BALLET Adv Beg Beth Goheen
10:30 am -noon BALLET Beg Andrey Silantyev
10:30 am -noon STEPPING AL Victor Sho
10:30 am -noon HIP-HOP Beg Robert Taylor Jr*
10:30 am -noon CONTEMPORARY Adv Beg Michael Susten*
10:30 am -noon THEATER TAP Adv Beg Katharine Ponza for Crystal Chapman
11:00 am -12:30 pm CONTEMPORARY LYRICAL Adv Beg Eric Campros for Tracie Stanfield
Noon -1:00 pm PILATES AL Linda Farrell
Noon -1:30 pm THEATER Int Jason Wise*
Noon -1:30 pm BALLET Int Natalya Stavro
Noon -1:30 pm HIP-HOP Int Jordan Washington for Ryan Davis*
Noon -1:30 pm TAP Int Katharine Ponza for Germaine Salsberg
Noon -1:30 pm BALLET Bas Dariusz Hochman
12:30 -2:00 pm CONTEMPORARY LYRICAL Int Eric Campros for Tracie Stanfield
1:00- 2:00 pm ASSAF A.I. FLEXIBILITY AL Lenore Marks
1:30 -3:00 pm BALLET Int Adv Jack Hertzog
1:30 -3:00 pm HIP-HOP Adv Beg Leslie Feliciano
1:30 -3:00 pm TAP Adv Beg Karida Griffith
1:30 -3:00 pm CONTEMPORARY Int Jeremy McQueen*
1:30 -3:00 pm Zena Rommett Floor-Barre Technique® AL Rickey Tripp
2:00-3:30 pm WAACKING AL Liana Ruiz for Princess Lockeroo
2:00-3:30 pm JAZZ Beg Heather Rigg
3:00 - 4:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Beg Nijawwon Matthews for Slam
3:00-4:30 pm THEATER Adv Beg Lizz Picini*
3:00 -4:30 pm STREET STILLETOS Adv Beg Shirlene Quigley
3:00 -4:30 pm BALLET Bas Joy Karley
3:00 -4:30 pm STREET JAZZ/FUNK/HIP-HOP Adv Beg Jermaine Browne
3:30- 4:30 pm YOGA AL Amber Paul
3:30-5:00 pm VOCAL PERF/SOLO TECH AL Bettina Sheppard
4:30 -6:00 pm BALLET Beg Dorit Koppel
4:30 -6:00 pm JAZZ Int Sheila Barker
4:30 -6:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Beg Hannah Frederick for Cat Cogliandro
4:30 -6:00 pm TAP Beg Anthony LoCascio for Avi Miller & Ofer Ben
4:30 -6:00 pm HIP-HOP Int Jamie for Luam
4:30 -6:30 pm THEATER Int Adv AC Ciulla*
5:00 -6:30 pm POPPING AL Sophia LaVonne for Ms Vee
6:00 -7:30 pm TAP Int Mark Albrecht
6:00 -7:30 pm BALLET Adv Beg Deanna Doyle*
6:00 -7:30 pm JAZZ Adv Beg Michelle Barber
6:00 -7:30 pm JAZZ FUNK Beg Chio
6:00 -7:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Jeffrey Gugliotti for Ellenore Scott*
6:30- 7:30 pm TNT BOOTCAMP AL Traci Copeland & Tony Jefferson*
6:30- 8:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Mishay Petronelli
7:30 -9:00 pm HIP-HOP CHOREOGRAPHY Beg Jessica Rabbit for Kelly Peters
7:30 -9:00 pm BALLET Beg Andrey Silantyev
7:30 -9:00 pm THEATER AL Seth Stewart for Michele Lynch*
7:30 -9:00 pm TAP Adv Beg Mark Albrecht for Justin Boccitto
7:30 -9:00 pm JAZZ Int Michelle Barber
7:30 -9:00 pm STREET JAZZ Int Adv Jamie for Jared Jenkins*
8:00- 9:30 pm CONTEMPORARY FLOW Int Justin Conte*
9:00 -10:30 pm JAZZ FUNK Adv Beg Jamie
9:00 -10:30 pm HIP-HOP Int Charles Smith* - UDL
9:00 -10:30 pm BREAKING Beg Kevin Briggs "Meen187" for Ephrat Asherie