FRIDAY OCTOBER 9, 2015
9:00- 10:30 am BALLET Adv Beg Greg Zane
9:30-11:00 am BROADWAY JAZZ Beg Sue Samuels
10:30 am -noon BALLET Int Beth Goheen
10:30 am -noon BALLET Beg Andrey Silantyev
10:30 am -noon CONTEMPORARY MODERN Adv Beg Maleek Washington*
10:30 am -noon HIP-HOP Beg Robert Taylor Jr
10:30 am -noon INTRO TO ACTING AL Bronwen Carson
10:30 am -noon TAP Bas Doug Shankman
11:00 am -12:30 pm CONTEMPORARY LYRICAL Adv Beg Ginger Cox for Tracie Stanfield
Noon -1:00 pm PILATES AL Linda Farrell
Noon -1:30 pm THEATER Adv Beg JT Horenstein*
Noon -1:30 pm BALLET Adv Beg Natalya Stavro
Noon -1:30 pm FOOTWORK AL Carlos Neto
Noon -1:30 pm TAP Int Germaine Salsberg
Noon -1:30 pm BALLET Bas Dariusz Hochman
12:30 -2:00 pm CONTEMPORARY LYRICAL Int Eric Campros for Tracie Stanfield
1:00- 2:00 pm ASSAF A.I. FLEXIBILITY AL Lenore Marks
1:30 -3:00 pm BALLET Adv Beg Jamie Salmon
1:30 -3:00 pm STREET STILETTOS Adv Beg Shirlene Quigley
1:30 -3:00 pm TAP Adv Beg Jason E Bernard*
1:30 -3:00 pm CONTEMPORARY today! Adv Beg Juan Rodriguez for Ashle Dawson
1:30 -3:00 pm Zena Rommett Floor-Barre Technique® AL Rickey Tripp- Canceled
1:30 -3:00 pm VOCOLOGY: Singing For Dancers AL Dave Stroud*
2:00-3:30 pm WAACKING Adv Beg Princess Lockeroo*
2:00-3:30 pm JAZZ Beg Debbie Wilson for Heather Rigg
3:00 - 4:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Beg Nijawwon Matthews for Slam
3:00-4:30 pm THEATER Adv Beg Lane Napper*
3:00 -4:30 pm TAP Int Adv Charles Renato*
3:00 -4:30 pm BALLET Bas Natasha Del'Elmo for Joy Karley
3:00 -4:30 pm STREET JAZZ/FUNK/HIP-HOP Adv Beg Keenan Cooks for Jermaine Browne
3:30- 4:30 pm YOGA AL Jorge Urquijo for Amber Paul
3:30-5:00 pm VOCAL PERF/SOLO TECH AL Bettina Sheppard
4:30 -6:00 pm BALLET Beg Dorit Koppel
4:30 -6:00 pm JAZZ Int Sheila Barker
4:30 -6:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Bas Stacie Webster*
4:30 -6:00 pm TAP Beg Tony Mayes*
4:30 -6:00 pm HIP-HOP Int Gabe Serrano for Luam
4:30 -6:00 pm THEATER Adv Joshua Bergasse* -ends at 6pm
5:00 -6:30 pm POPPING AL Ms Vee
6:00 -7:30 pm TAP Int Mark Albrecht
6:00 -7:30 pm BALLET Adv Beg Mary Beth Hansohn*
6:00 -7:30 pm JAZZ FUSION Adv Beg Michelle Barber
6:00 -7:30 pm JAZZ FUNK Beg Dionna PridGeon for Chio
6:00 -7:30 pm CONTEMPORARY FUSION Int Hannah Frederick*
6:30- 7:30 pm BODYART AL Ryan Daniel Beck*
6:30- 8:00 pm CONTEMPORARY FUSION Adv Beg Ellenore Scott for Phil Orsano*
7:30 -9:00 pm STEPPING AL Victor Sho
7:30 -9:00 pm TAP Adv Beg Justin Boccitto
7:30 -9:00 pm THEATER JAZZ Adv Beg Nathalie Marrable*
7:30 -9:00 pm BALLET Beg Greg Zane
7:30 -9:00 pm JAZZ FUSION Int Michelle Barber
7:30 -9:00 pm STREET JAZZ Int Adv Buddha Stretch for Candace Brown
8:00- 9:30 pm LATIN FUSION Adv Beg Sekou McMiller for Ashle Dawson
9:00 -10:30 pm HIP-HOP Int Jordan Washington* - UDL Class
9:00 -10:30 pm JAZZ FUNK Adv Beg Janine Micheletti for Jamie J
9:00 -10:30 pm BREAKING (Top Rock) Beg Eric Hiraldo for Ephrat Asherie