MONDAY NOVEMBER 9, 2015
9:00- 10:30 am BALLET Adv Beg Juan Rodriguez for Phil Orsano*
9:00- 10:30 am BALLET Int Adv Greg Zane
9:30-10:30 am BODYART AL Ryan Daniel Beck- New Time
10:30 am-Noon BROADWAY JAZZ Beg Sue Samuels - New Time
10:30 am-Noon THEATER Adv Beg Zanza Steinberg for Jason Wise*
10:30 am -noon HIP-HOP Beg Robert Taylor Jr
10:30 am -noon BALLET Int Beth Goheen
10:30 am -Noon BALLET Beg Andrey Silantyev
10:30 am -noon CONTEMPORARY JAZZ Adv Beg Ginger Cox for Eric Campros*
10:30 am -noon TAP Bas Doug Shankman*
Noon -1:00 pm PILATES AL Linda Farrell
Noon -1:30 pm JAZZ Adv Beg Ginger Cox - New Time & Level
Noon -1:30 pm BALLET Bas Dariusz Hochman
Noon -1:30 pm THEATER Adv Beg Peter Yuen for JT Horenstein*
Noon -1:30 pm BALLET Adv Beg Natalya Stavro
Noon -1:30 pm STREET JAZZ Adv Beg Derek Mitchell
Noon -1:30 pm TAP Adv Beg Germaine Salsberg
1:00- 2:00 pm ASSAF A.I. FLEXIBILITY AL Lenore Marks
1:30 -3:00 pm COMMERCIAL JAZZ Beg Shauna Skopek for Debbie Wilson - New Time
1:30 -3:00 pm Zena Rommett Floor-Barre Technique® AL Anna Griffin for Rickey Tripp
1:30 -3:00 pm BALLET Adv Beg Jamie Salmon
1:30 -3:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Adv Beg Natalie Ortiz for Brice Mousset
1:30 -3:00 pm HIP-HOP Adv Beg Dr Ew for Leslie Feliciano
1:30 -3:00 pm TAP Bas Jill Kenney
2:00-3:00 pm YOGA AL Amber Paul*
3:00-4:30 pm VOCAL PERF/AUD TECH AL Bettina Sheppard - New Time
3:00-4:00 pm YOGA AL Amber Paul - New Time
3:00 -4:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Adv Beg Ellenore Scott for Slam
3:00-4:30 pm THEATER Adv Beg Katie Wilson Stewart for Lane Napper*
3:00 -4:30 pm TAP Int Ray Hesselink
3:00 -4:30 pm BALLET Bas Joy Karley
3:00 -4:30 pm STREET JAZZ Int Jared Jenkins
4:00 -6:00 pm THEATER Adv Stephanie Klemons* - New Time
4:30- 6:00 pm VOCAL TECHNIQUE AL Bettina Sheppard - New Time
4:30- 6:00 pm TAP Beg Ray Hesselink
4:30 -6:00 pm BALLET Beg Dorit Koppel
4:30 -6:00 pm JAZZ Beg Sheila Barker
4:30 -6:00 pm HIP-HOP Int Adv Dr.Ew for Jared Grimes
4:30 -6:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Nijawwon Matthews*
6:00 -7:30 pm POPPING AL Ms Vee - New Class
6:00 -7:30 pm HIP-HOP Int Anthony Rue II - New Class
6:00 -7:30 pm COMMERCIAL CONTEMPORARY Int Derek Mitchell -New Time
6:00 -7:30 pm TAP Adv Beg Germaine Salsberg
6:00 -7:30 pm BALLET Adv Beg Michael Cusumano for Deanna Doyle*
6:00 -7:30 pm JAZZ Adv Beg Sheila Barker
6:00 -7:30 pm THEATER Beg Robbie Roby*
7:30 -9:00 pm JUMPS & TURNS Beg Stacie Webster - New Class
7:30 -9:00 pm STREET JAZZ Int Adv Candace Brown
7:30 -9:00 pm DANCEHALL Beg Korie Genius
7:30 -9:00 pm BALLET Beg Greg Zane
7:30 -9:00 pm TAP Int Jason Wise*
7:30 -9:00 pm THEATER Int Lizz Picini for Karla Garcia*
7:30 -9:00 pm CONTEMPORARY Int Adv Justin Conte for Wes Veldink
9:00 -10:30 pm HIP-HOP/FUNK Bas Christine Murray
9:00 -10:30 pm HIP-HOP/STREET JAZZ Beg Eric Jenkins
9:00 -10:30 pm CONTEMPORARY FUSION Int Phil Orsano
9:00 -10:30 pm STREET JAZZ Int Adv Sheryl Murakami*