FRIDAY DECEMBER 19, 2014
9:00- 10:30 am BALLET Adv Beg Yuka Kawazu for Greg Zane
9:30- 10:30 am YOGA AL Nikki Baksh for Traci Copeland
9:30-11:00 am BROADWAY JAZZ Beg Jacquie Bird for Sue Samuels
10:30 am -noon BALLET Adv Beg Beth Goheen
10:30 am -Noon BALLET Beg Yuka Kawazu for Andrey Silantyev
10:30 am -noon STEPPING AL Victor Sho
10:30 am -noon HIP-HOP Beg Robert Taylor Jr*
10:30 am -noon INTRO TO ACTING AL Bronwen Carson*
10:30 am -noon TAP Bas Doug Shankman
11:00 am -12:30 pm CONTEMPORARY LYRICAL Adv Beg Tracie Stanfield
Noon -1:00 pm PILATES AL Linda Farrell
Noon -1:30 pm THEATER Int Jason Wise*
Noon -1:30 pm BALLET Int Natalya Stavro
Noon -1:30 pm HIP-HOP Int Neil Schwartz*
Noon -1:30 pm TAP Int Jason E Bernard for Germainie Salsberg
Noon -1:30 pm BALLET Bas Dariusz Hochman
12:30 -2:00 pm CONTEMPORARY LYRICAL Int Tracie Stanfield
1:00- 2:00 pm ASSAF A.I. FLEXIBILITY AL Lenore Marks
1:30 -3:00 pm BALLET Int Adv Jack Hertzog
1:30 -3:00 pm HIP-HOP Adv Beg Leslie Feliciano
1:30 -3:00 pm TAP Adv Beg Elizabeth Burke for Karida Griffith
1:30 -3:00 pm CONTEMPORARY FLOORWORK Adv Beg Amanda Carlson for Ashlé Dawson
1:30 -3:00 pm Zena Rommett Floor-Barre Technique® AL Anna Griffin for Rickey Tripp
2:00-3:30 pm WACKING AL Princess Lockeroo
2:00-3:30 pm JAZZ Beg Heather Rigg
3:00 - 4:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Beg Nijawwon Matthews for Slam
3:00-4:30 pm THEATER Adv Beg Natalie Malotke for Marjorie Failoni*
3:00 -4:30 pm STREET STILLETOS Adv Beg Maria Malmstrom for Shirlene Quigley
3:00 -4:30 pm BALLET Bas Joy Karley
3:00 -4:30 pm STREET JAZZ/FUNK/HIP-HOP Adv Beg Keenan Cooks for Jermaine Browne
3:30- 4:30 pm YOGA AL Amber Paul
3:30-5:00 pm VOCAL PERF/SOLO TECH AL Bettina Sheppard
4:30 -6:00 pm BALLET Beg Dorit Koppel
4:30 -6:00 pm JAZZ Int Sheila Barker
4:30 -6:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Beg Emily Bufferd for Cat Cogliandro
4:30 -6:00 pm TAP Beg Avi Miller & Ofer Ben
4:30 -6:00 pm HIP-HOP Int Luam
4:30 -6:30 pm THEATER Adv Nick Kenkel*
5:00 -6:30 pm POPPING AL Ms Vee
6:00 -7:30 pm TAP Int Mark Albrecht
6:00 -7:30 pm BALLET Adv Beg Dorit Koppel*
6:00 -7:30 pm JAZZ Adv Beg Michelle Barber
6:00 -7:30 pm JAZZ FUNK Beg Chio
6:00 -7:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Ellenore Scott
6:30- 7:30 pm TNT BOOTCAMP AL Tony Jefferson for Traci Copeland*
6:30- 8:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Mishay Petronelli
7:30 -9:00 pm HIP-HOP CHOREOGRAPHY Beg Robert Taylor Jr for Kelly Peters
7:30 -9:00 pm BALLET Beg Yuka Kawazu for Andrey Silantyev
7:30 -9:00 pm THEATER AL Michele Lynch*
7:30 -9:00 pm TAP Adv Beg Justin Boccitto
7:30 -9:00 pm JAZZ Int Michelle Barber
7:30 -9:00 pm STREET JAZZ Int Adv Jared Jenkins*
8:00- 9:30 pm LATIN FUSION Adv Beg Amanda Carlson for Ashlé Dawson
9:00 -10:30 pm JAZZ FUNK Adv Beg Jamie
9:00 -10:30 pm HIP-HOP Int AntBoogie* - UDL
9:00 -10:30 pm BREAKING Beg Ephrat Asherie