MONDAY DECEMBER 23, 2013
9:00- 10:30 am BALLET Adv Beg Yuka Kawazu for Greg Zane
9:30- 10:30 am YOGA AL Traci Copeland
9:30-11:00 am BROADWAY JAZZ Beg Ken Samuels for Sue Samuels
10:30 am-Noon HOUSE Beg Ephrat Asherie
10:30 am -noon CONTEMPORARY JAZZ Adv Beg Joshua Pelatzky*
10:30 am -noon BALLET Adv Beg Beth Goheen
10:30 am -noon BALLET Beg Andrey Silantyev
10:30 am -noon HIP-HOP Beg Robert Taylor Jr*
10:30 am -noon TAP Bas DeWitt Fleming for Aaron Tolson
11:00 am -12:30 pm JAZZ Int Emily Bufferd for Ginger Cox
Noon -1:00 pm PILATES AL Linda Farrell
Noon -1:30 pm BALLET Bas Dariusz Hochman
Noon -1:30 pm BALLET Int Natalya Stavro
Noon -1:30 pm STREET JAZZ Adv Beg Derek Mitchell
Noon -1:30 pm TAP Adv Beg Germaine Salsberg
Noon -1:30 pm THEATER Adv Beg Chip Abbott for Jacob Brent
12:30 -2:00 pm LEAPS & TURNS Adv Beg Emily Bufferd for Tracie Stanfield
1:00- 2:00 pm ASSAF A.I. FLEXIBILITY AL Lenore Marks
1:30 -3:00 pm BALLET Int Adv Matthew Powell
1:30 -3:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Adv Beg Michele Oliva for Brice Mousset
1:30 -3:00 pm STREET JAZZ Int Adv Aurelia Michael for Ryan Davis
1:30 -3:00 pm TAP Beg Germaine Salsberg
1:30 -3:00 pm Zena Rommett Floor-Barre Technique® AL Dinita Nicole for Rickey Tripp
2:00-3:30 pm VOCAL TECHNIQUE AL Brandon Magid for Bettina Sheppard
2:00-3:30 pm COMMERCIAL JAZZ Beg Lane Napper for Debbie Wilson
3:00 - 4:30 pm CONTEMPORARY Adv Beg Emily Bufferd for Chris Hale
3:00-4:30 pm THEATER Adv Beg Peter Yuen for Lainie Munro
3:00 -4:30 pm TAP Int Justin Boccitto for Ray Hesselink
3:00 -4:30 pm BALLET Bas Joy Karley
3:00 -4:30 pm STREET JAZZ Int Jared Jenkins
3:30- 4:30 pm YOGA AL Amber Paul
3:30-5:00 pm VOCAL PERF/AUD TECH AL Brandon Magid for Bettina Sheppard
4:30- 6:00 pm TAP Beg Justin Boccitto for Ray Hesselink
4:30 -6:00 pm BALLET Beg Matthew Powell for Dorit Koppel
4:30 -6:00 pm JAZZ Int Sheila Barker
4:30 -6:00 pm HIP-HOP Int Adv Jared Grimes
4:30 -6:30 pm THEATER Adv Chip Abbott for Richard J. Hinds*
4:30 -6:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Ellenore Scott*
5:00 -6:30 pm HIP-HOP Adv Beg Dister for Ms Vee
6:00 -7:30 pm STILETTO HEELS Int Adv Soraya Lundy for Mishay Petronelli
6:00 -7:30 pm TAP Bas Germaine Salsberg
6:00 -7:30 pm BALLET Adv Beg Matthew Powell
6:00 -7:30 pm JAZZ Adv Beg Sheila Barker
6:00 -7:30 pm HIP-HOP Int La Jon
6:30- 7:30 pm TNT BOOTCAMP AL Traci Copeland & Tony Jefferson*
6:30- 8:00 pm LATIN WORLD JAZZ FUSION Int Cecilia Marta
7:30 -9:00 pm BROADWAY JAZZ Adv Beg Yumiko Suzuki for Sue Samuels
7:30 -9:00 pm BALLET Beg Andrey Silantyev
7:30 -9:00 pm TAP Int Adv Jason Bernard for Michelle Dorrance
7:30 -9:00 pm THEATER Adv Beg Alyssa Lemons for Jim Cooney
7:30 -9:00 pm STREET JAZZ Int Adv Rhapsody
8:00-9:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Int Teddy Tedholm for Cat Cogliandro
9:00 -10:30 pm VOGUEING Int Adv Deshaun Wesley for Benny Ninja
9:00 -10:30 pm COMMERCIAL CONTEMPORARY Int Emily Greenwell for Derek Mitchell
9:00 -10:30 pm HIP-HOP/STREET JAZZ Beg Robert Taylor Jr. for Eric Jenkins
9:00 -10:30 pm HIP-HOP/FUNK Bas Carlos Neto for Christine Murray