FRIDAY SEPTEMBER 4, 2015
9:00- 10:30 am BALLET Adv Beg Greg Zane
9:00 -10:30 am HIP-HOP Bas Dr.Ew*
9:30-11:00 am BROADWAY JAZZ Beg Sue Samuels
10:30 am -noon BALLET Int Yuka Kawazu for Beth Goheen
10:30 am -noon BALLET Beg Andrey Silantyev
10:30 am -noon CONTEMPORARY MODERN Adv Beg Maleek Washington*
10:30 am -noon HIP-HOP Beg Robert Taylor Jr
10:30 am -noon INTRO TO ACTING AL Sarah Wharton for Bronwen Carson
10:30 am -noon TAP Bas Doug Shankman
11:00 am -12:30 pm CONTEMPORARY LYRICAL Adv Beg Ginger Cox for Tracie Stanfield
Noon -1:00 pm PILATES AL Joanna Sienkiewicz for Linda Farrell
Noon -1:30 pm THEATER Adv Beg Marc Kimelman*
Noon -1:30 pm BALLET Adv Beg Natalya Stavro
Noon -1:30 pm FOOTWORK AL Carlos Neto
Noon -1:30 pm TAP Int Germaine Salsberg
Noon -1:30 pm BALLET Bas Dariusz Hochman
12:30 -2:00 pm CONTEMPORARY LYRICAL Int Ginger Cox for Tracie Stanfield
1:00- 2:00 pm ASSAF A.I. FLEXIBILITY AL Lenore Marks
1:30 -3:00 pm BALLET Adv Beg Jamie Salmon
1:30 -3:00 pm HIP-HOP Adv Beg Leslie Feliciano - Last class at this time!
1:30 -3:00 pm TAP Adv Beg Aaron Parkhurst for Jason E Bernard*
1:30 -3:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Adv Beg Slam for Ashle Dawson
1:30 -3:00 pm Zena Rommett Floor-Barre Technique® AL Rickey Tripp
2:00-3:30 pm WAACKING Adv Beg Princess Lockeroo*
2:00-3:30 pm JAZZ Beg Heather Rigg
3:00 - 4:30 pm CONTEMPORARY JAZZ Beg Slam
3:00-4:30 pm THEATER Adv Beg Lane Napper*
3:00 -4:30 pm STREET STILETTOS Adv Beg Shirlene Quigley - Last class at this time!
3:00 -4:30 pm BALLET Bas Joy Karley
3:00 -4:30 pm STREET JAZZ/FUNK/HIP-HOP Adv Beg David Thomas for Jermaine Browne
3:30- 4:30 pm YOGA AL Amber Paul
3:30-5:00 pm VOCAL PERF/SOLO TECH AL Bettina Sheppard
4:30 -6:00 pm BALLET Beg Dorit Koppel
4:30 -6:00 pm JAZZ Int Sheila Barker
4:30 -6:00 pm CONTEMPORARY JAZZ Bas Stacie Webster*
4:30 -6:00 pm TAP Beg Tony Mayes*
4:30 -6:00 pm HIP-HOP Int Luam
4:30 -6:30 pm THEATER Adv Billy Griffin*
5:00 -6:30 pm POPPING AL Android for Ms Vee
6:00 -7:30 pm TAP Int Mark Albrecht
6:00 -7:30 pm BALLET Adv Beg Matthew Powell
6:00 -7:30 pm JAZZ Adv Beg Nijawwon Matthews for Michelle Barber
6:00 -7:30 pm JAZZ FUNK Beg Chio
6:00 -7:30 pm CONTEMPORARY FUSION Int Hannah Frederick*
6:30- 7:30 pm BODYART AL Maria Cherniske for Ryan Daniel Beck*
6:30- 8:00 pm CONTEMPORARY FUSION Adv Beg Phil Orsano*
7:30 -9:00 pm STEPPING AL Victor Sho
7:30 -9:00 pm BALLET Beg Deanna Doyle*
7:30 -9:00 pm THEATER Bas Peter Yuen*
7:30 -9:00 pm TAP Adv Beg Justin Boccitto
7:30 -9:00 pm JAZZ Int Nathalie Marrable for Michelle Barber
7:30 -9:00 pm STREET JAZZ Int Adv Candace Brown
8:00- 9:30 pm LATIN FUSION Adv Beg Ashle Dawson
9:00 -10:30 pm HIP-HOP Adv Eddie Morales* - Canceled
9:00 -10:30 pm HIP-HOP Int Victor Sho for Stryke Force* - UDL Class
9:00 -10:30 pm JAZZ FUNK Adv Beg Janine Micheletti for Jamie J
9:00 -10:30 pm BREAKING Beg Dr.Ew for Ephrat Asherie